Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Olacak
Ana Sayfa / HABERLER / Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Olacak
Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Olacak
Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Olacak

Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Olacak

Adalat Bakanlığı 3 Bin Zabıt Katibi Alımı için Adaylar Bekliyor

Adalet Bakanı Bozdağ’ın Şubat ayı içerisinde 3 bin zabıt katibi alımı için yaptığı açıklama sonrası katip adayları bekliyor.

Adalat Bakanı Sn. Bekir Bozdağ şubat ayı içerisinde Adalet Bakanlığı bünyesine 3 bin zabit katıbı alacağını dile getirmişti. Zabit katibi alımlarının Haziran ayına kadar yapılması bekleniliyordu fakat FETÖ darbe girişimin ardından kamu kurum ve kuruluşlarında açığa alınmalar sürerkeni, kamu işlerinin aksamaması için gerekli önlemler alınıyor.

İlginizi Çekebilir:  Bakan Ağbal'dan Atama Bekleyen Adayları Üzecek Haber

Bir Çok Bakanlık Harekete Geçti

FETÖ olayından sonra bir çok bakanlıklarda açığa alınmalar olduğundan dolayı bir çok alım yapılacak.
Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı için harekete geçti, aynı şekilde Emniyet Müdürlüğü’de 10 bin polis alımı için ilana çıktı. Adalet Bakanlığı’da yargıda açık oluşmaması adına harekete geçti ve FETÖ darbe girişiminden sonra bir çok hakim ve savcı alımları ilana çıktı.

İlginizi Çekebilir:  Sağlık Bakanlığı İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası

Adalet Bakanlığı kısa süre önce 3 bin Hakim ve savcı alımı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 3 bin 721 alımı yapılması için ilana çıktı. Atanmayı bekleyen zabıt katibi adayları ise hala kendileri için müjdeli haberin gelmesini bekliyor. Mağdur durumda olan adaylar, FETÖ’cülerden temizlenecek olan kadrolara atama yapılması için müjdeli haber bekliyor.

İlginizi Çekebilir:  TÜBİTAK BİLGEM 255 Personel Alacak

Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanı Yayımlandı 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Adalet Bakanı Sn. Bekir Bozdağ’ın ise konu ile alakalı şimdilik bir açıklaması bulunmuyor. Haziran ayı içinde gerçekleştirilecek denilen zabıt katibi alımı ise henüz yapılmadı. Kısa süre önce zabıt katipleri arasından icra katibi alımı yapılmıştı…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir