Ana Sayfa / MEMUR ALIMLARI / Yükseköğretim Kurulu Memur Alımı İlanı

Yükseköğretim Kurulu Memur Alımı İlanı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından:

UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında çalıştırılmak üzere, 9. dereceli, toplam 4 (dört) Yüksek Öğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alınacaktır.

SINAV KILAVUZU

Giriş sınavı sadece sözlü sınav şeklinde yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile sınavın yapılacağı adres, tarih ve saatleri, YÖK Başkanlığının (www.yok.gov.tr) internet sayfasında, sözlü sınavdan en az 10 (on) gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:  Devlet Su İşleri Personel Alım İlanları 2016
Alanı Kadro Adedi Mezun Olunan Alan/Bölüm Sınav Türü ve Puanlar
Hukuk 4 Hukuk Fakültesi KPSS-P79

SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI

1) 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan uzmanlık alanının karşısında belirtilen puan türüne göre asgari 80 puana sahip olmak.

İlginizi Çekebilir:  Memur Alım İlanları Reklam Filmi

2) Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

İlginizi Çekebilir:  CTE 4000 infaz koruma memuru (İKM) Alımı Yapacak

4) Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.(01 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

5) Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmamak.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir