Ana Sayfa / HABERLER / YENİ KHK İLE İHRAÇ EDİLENLER VE GÖREVE İADE EDİLENLERİN LİSTESİ

YENİ KHK İLE İHRAÇ EDİLENLER VE GÖREVE İADE EDİLENLERİN LİSTESİ

İki yeni KHK bugün Resmi Gazetede ilan edildi. Görevden uzaklaştırılan ve göreve iade edenlerin tam listesi yayınlandı. Peki ihraç edilenler kimler? Hangi generallerin rütbeleri söküldü. İşte 693 ve 694 sayılı KHK ile ilgili detaylar.

Yayınlanan KHK ile 922 kişi görevden ihraç edildi. Görevlerinden ihraç edilenlerin kurumları ve isimleri listede yayınlandı. Göreve iade edilenlerde oldu. Yeni KHK ile yayınlanan 693 numaralı KHK’da kamudan ihraç edilenler ile ilgili bilgiler yer alırken, 694 numaralı KHK’da ise devletin işleyişi ile ilgili konular esas alındı.

HANGİ KURUMDAN KAÇ KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ?
693 sayılı KHK’ya göre; TBMM’den 5, HSK’dan 1, Türk Tarih Kurumu’ndan 1, BDDK’dan 1, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 142, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 12, TSE’den 9, KOSGEB’ten 5, Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan 2, Şeker Kurumundan 1, Devlet Personel Başkanlığından 2, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünden 32, SGK’dan 1, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 2, Dışişleri Bakanlığından 4, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 8, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 17, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan 215, Emniyet Genel Müdürlüğünden 12, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden 4, Milli Savunma Bakanlığından 19, Milli Eğitim Bakanlığından 7, BTK’dan 7, Yüksek Öğretim Kurumlarından 172 olmak üzere toplamda 922 kişi kamudaki görevinden ihraç edildi.

İlginizi Çekebilir:  Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları

GÖRECE ÇAĞRILANLARIN 10 GÜN MÜDDET
Göreve iade edilen kamu çalışanlarının sayısı 57 kişi olarak belirlendi. Bu kişilerin de isimleri Resmi Gazete’de yayınladı. Ayrıca yayınlanan KHK ile “Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır.” denildi. Ayrıca aynı maddede yer alan ifadeler şöyle; “Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.”

İlginizi Çekebilir:  Astsubay Maaşları Ne Kadar ?

10 GENERALİN RÜTBESİ ALINDI
Hava Kuvvetleri Komutanlığından 10 emekli tuğgeneralin rütbeleri alınarak, emekli kimlikleri iptal edildi.İşte o isimler;

  • Emekli Tuğgeneral Ercan Dursun
  • Emekli Tuğgeneral Uğur Buldu
  • Emekli Tuğgeneral Mehmet Arif Pazarlıoğlu
  • Emekli Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk
  • Emekli Tuğgeneral Atilla Yurttaş
  • Emekli Tuğgeneral Necip Yılmaz
  • Emekli Tuğgeneral Murat Yalçınel
  • Emekli Tuğgeneral Aydın Gündüz
  • Emekli Tuğgeneral Ersal Ölmez
  • Emekli Tuğgeneral Semih Koşucuoğlu
İlginizi Çekebilir:  MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar

İhraç edilen personel listesi
Göreve iade edilenlerin listesiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir