Sözleşmeli Öğretmen Atamaları
Ana Sayfa / SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMLARI / Sözleşmeli Öğretmen Atama ve Başvuru Klavuzu Yayınlandı
Sözleşmeli Öğretmen Atamaları
Sözleşmeli Öğretmen Atamaları

Sözleşmeli Öğretmen Atama ve Başvuru Klavuzu Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15.000 sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvuru ve atama kılavuzunu yayınladı. MEB’in yapacağı 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasında, atama yapılacak alanlar, taban puanlar ve kontenjanlar belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15.000 sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin müracaat ve atama kılavuzunu yayınladı. MEB’in yapacağı 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasında, atama yapılacak alanlar, taban puanlar ve kontenjanlar belirgin oldu. 15.000 muallim atamasına 2016 KPSS’den en az 50 puan almış olan adaylar başvuru yapabilecek. Öğretmen adayları başvurularını 8 Ağustos 2016 tarihinde yapmaya başlayabilecekler. 15 bin öğretmen atamasında en çok kontenjan 4.334 şekilde sınıf öğretmenliğine verildi.

İlginizi Çekebilir:  Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Polis Alacak

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Soruları 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
MEB 15 bin öğretmen atamasına müracaat yapabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen umumi şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak gibi şartlar gerekiyor. Adaylar başvurularını MEB’in insan kaynakları ve mebbis internet adreslerinde elektronik ortamda yapacaklar. Adaylar sözlü imtihan için en fazla 5 tercih yapabilecekler. başvuru onayları, il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince yapılacak.


Sözleşmeli öğretmen alım şartları belli oldu
 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Başvuruları kabul edilen öğretmen adaylarından KPSS puan sıralamasına göre kontenjanların 3 katı kadar aday sözlü sınava alınacak. Sözlü sınavda 60 ve üzeri puan saha öğretmen adayları başarılı sayılacak ve öğretmenliğe atanmak üzere maksimum 20 tercih yapabilecekler. tayin etme sonuçları MEB’in insan kaynakları internet adresinden duyuru edilecek. 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin detaylı bilgi ve müracaat kılavuzu için Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir