Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan Müjdeli Haber ! ÜCRETSİZ İNTERNET GELİYOR
Ana Sayfa / HABERLER / Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan Müjdeli Haber ! ÜCRETSİZ İNTERNET GELİYOR
Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan Müjdeli Haber ! ÜCRETSİZ İNTERNET GELİYOR
Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan Müjdeli Haber ! ÜCRETSİZ İNTERNET GELİYOR

Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan Müjdeli Haber ! ÜCRETSİZ İNTERNET GELİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yoksul vatandaşlara internet projesi aralık ayı sonu itibariyle tamamlanması bekleniyor. Ücretsiz İnternet uygulamasından yaklaşık 300 bin vatandaş yararlanacak ve bu destek için 40 milyon lira ayrıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ortaklığında ilk çalışmaları yaklaşık bir yıl önce başlatılan “ücretsiz internet” uygulaması Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonunun 11 Şubat 2016 kararı ile hayata geçirilecek.

İlginizi Çekebilir:  DPB 2016 Yılı KPSS-2 Merkezi Yerleştirme Takvimini Güncelledi

Fakir ailelere sağlanacak olan ücretsiz internet desteği ile günümüzün teknolojilerinden herkesin eşit şekilde faydalanmasını hedefliyor. Bu destek özellikle yoksul çocukların ”merdiven altı” olarak tabir edilen, onları kötü alışkanlıklara yönelten ruhsatsız internet kafelerden korunmasını da amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir:  686 Sayılı KHK ile Görevden Uzaklaştırılan 4 bin 464 kişinin Tam Listesi

Müezzinoğlu’ndan Kamuya Personel Alımıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

AİLE KORUMA ŞİFRELİ VE KOTALI

Yapılan planlamaya göre, Aralık ayı sonunda hayata geçirilmesi gereken projede internet desteğinden 300 bin yoksul vatandaşın faydalanması ön görülürken, yardımcı program için 40 milyon liralık bütçe ayrıldı. Güvenli internet uygulaması kapsamında ”aile koruma” şifreli ve kotalı olarak internet hizmeti sunulacaktır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) belirlenecek yoksul durumdaki vatandaşlara sağlanacak. Destekten faydalanmada temel kıstas olarak ailelerin gelir düzeyine bakılacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir