Sağlık Bakanlığı Ekim Ayında 6 Bin Personel Alacak
Ana Sayfa / HABERLER / Sağlık Bakanlığı Ekim Ayında 6 Bin Personel Alacak
Sağlık Bakanlığı Ekim Ayında 6 Bin Personel Alacak
Sağlık Bakanlığı Ekim Ayında 6 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı Ekim Ayında 6 Bin Personel Alacak

Memleketi Erzurum’da Kardelen TV’ye konuk olan Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ, personel alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan AKDAĞ Ekim ayında hekim dışında 6 bin sağlık personeli alacaklarını belirtti, ayrıca Kasım ve Aralık aylarındada 3 bin hekimin alacağını açıkladı. 2016 yılı için 9 bin sağlık personel alımı yapılmış olacak.

Hangi Branştan Alım Yapılacak
Sağlık personellerinin hangi branştan olacağının henüz belli olmadığını belirten AKDAĞ çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Sağlık Bakanlığı 10 Bin Personel Alacak

KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Açığa Alınmayan 3 Bin Kişi Var
FETÖ darbe girişimine ilişkin, kamu görevinden alınmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan AKDAĞ, açığa alınan sağlık personellerinin ihracının Kanun Hükmünde Kararname ile yapıldığını anımsattı.

Açığa alınan sağlık personelleri ile ilgili araştırmalar sonucunda bir kesimin görevine iade edileceğini dile getirerek şöyle konuştu;

“4 bin kişilik bir grubun incelemeleri devam ediyor. Bunun dışında da henüz açığa almadığımız 3 bine yakın da incelemeleri devam eden bir grup var. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi, bu işin ne kadar zor olduğunu biliyorduk, gördük ve yaşadık. Terör örgütünün bu çetenin elemanlarını kamudan, Sağlık Bakanlığından uzaklaştırmaya gayret ediyoruz.

Bu listelerin içine masumların da girmemesi lazım. Teraziyi çok iyi dengelemek gerekiyor. Bütün bu malumatlara göre o kararnamelere konuyor. Bizim gözlemimiz doğrusu şu, bazı kurumlara özellikle yoğunlaştıkları kadar sağlığa yoğunlaşmamış gözüküyorlar. Bir yargı, bir silahlı kuvvetler, eğitim ve polise kıyasla sağlıkta bu kadar yoğunlaşmamız görünüyorlar. Bizim ilk değerlendirmelerimiz böyle ama çalışmalarımız da devam ediyor.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir