Ana Sayfa / HABERLER / PTT Memur Alımı Başvuru Sonuçlarını Güncelleyecek mi?

PTT Memur Alımı Başvuru Sonuçlarını Güncelleyecek mi?

 

PTT personel alımı hakkında geçtiğimiz gün kafa karıştıran bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada başvuru şartlarına uymayan, ancak başvuru yapıp sözlü sınava çağrılmaya hak kazanan adayların sözlü sınava alınmayacağı duyuruldu. Peki PTT, sözlü sınava almayacağı adayların yerine yeni personeller alacak mı? İşte detaylar.

PTT personel alımı ile ilgili önceki gün yapılan açıklamada istenen bölüm şartı dışında başvuurların yapıldığı, ancak yapılan başvurualrın tespit edildiği ve bu kişilerin sözlü sınava alınmayacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir:  2016 Kpss Önlisans Sonuçları

PTT personel alımı için başvurular internet üzerinden alındı. İnternet üzerinden alınan başvurularda bölüm dışı başvuruların sistem tarafından alınması, bir muamma. Hazırlanan başvuru ekranı bölüm dışı alımları kabul etmeyecek şekilde tasarlanmalıdır. Ancak bu şekilde yapılaması, istenen bölümlerin dışından adayların başvurularını yapmasına neden oldu. Bu adaylar, KPSS puan sıralamasına alınmış ve ilk açıklanan sonuçlara göre sözlü sınavlara çağrılmaya hak kazanmıştı. Ancak PTT’den yapılan açıklamada bölüm dışı başvuranların sözlü sınavlara alınmayacağı duyuruldu.

İlginizi Çekebilir:  ÖSYM'den Hata Açıklaması: Bin 110 Adayın Yeri Değişti, Bin 628 Aday Yeniden Yerleşti

PTT Sıralamaları Güncelleyecek mi?

Bu açıklama ile bölüm dışı başvuruların çok sayıda olduğu anlaşılmaktadır. Peki PTT, sözlü sınava almayacağı bölüm dışı başvuru yapan adayların yerine sıralamaya göre sıradaki adayları çağıracak mı? Bu konuda PTT’den henüz bir açıklama gelmedi. Ancak mantıklı ve adaletli olan, bölüm dışı başvuru yapan adayların sıralamadan çıkarılması ve başvuru sonuçlarının güncellenerek sıradaki adayları sözlü sınava çağımak olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Önlisans Tercihleri Nasıl Yapılır? Nitelik Kodu Nasıl Bulunur? Özel Nitelik Nedir?

Bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Ancak bu konuda bir düzenleme yapılması ve adaylara bir an önce bilgilendirme yapılması gerekmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir