Polislikteki Yaş veAskerlik Sınırı Kalkıyormu ?
Ana Sayfa / HABERLER / Polislikteki Yaş ve Askerlik Sınırı Kalkıyormu ?
Polislikteki Yaş veAskerlik Sınırı Kalkıyormu ?
Polislikteki Yaş veAskerlik Sınırı Kalkıyormu ?

Polislikteki Yaş ve Askerlik Sınırı Kalkıyormu ?

Ülkemizde yaşlısından gencine kadar bir çok kişi Polis olmak için gerekli sınavlara tabi tutulmaktadır. Ancan aranan nitelikler bazen uygun görülmez. 2013 yılında alınan karara göre polis adaylarının askerlik yapmamaları halinde bayanların 28 erkeklerin ise 30 yaşında olunması gerektiği belirtilmişti.

Geçtiğimiz günlerde de lise adayları için güzel bir haber gelmişti. Buna göre artık polis adaylarında lisans mezunu şartı gerektirmiyor. Lise mezunu adaylar dahi Polis Özel Harekatında olabilmek için başvuru yapabilecekler. Fakat bunun yanı sıra bazı nitelikler aranıyor.

İlginizi Çekebilir:  Memur Alım İlanları Reklam Filmi

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Polis Alacak  

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yaş Sınırı Hakkında Önemli Gelişme

POMEM Başvuruları için adayların maksimum 28 yaşında olması ve askerliğini yapmış olması ve aradan en fazla 36 ay geçmesi duyurusu yapıldı. Bu yaş sınırı ve askerliğini yapmış kişiler tarafından uygun görülmemişti.

Bunun üzerine konu mahkemeye taşındı ve mahkeme yaş sınırı ve askerlik durumu ile ilgili açıklama yaptı. Mahkeme açıklamasına göre polis memuru olmak isteyen adayların yaş sınırı ve askerlik ile ilgili sınırın kalkmayacağını belirtti. Bundan sonraki yapılan alımlarda aranan nitelikler olduğu gibi devam edecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir