Özel Sektörde Maaşlar Ne Kadar Artacak
Ana Sayfa / HABERLER / Özel Sektörde Maaşlar Ne Kadar Artacak ?
Özel Sektörde Maaşlar Ne Kadar Artacak
Özel Sektörde Maaşlar Ne Kadar Artacak

Özel Sektörde Maaşlar Ne Kadar Artacak ?

Yönetim ve insan kaynakları danışmanlığı şirketi Korn Ferry Hay Group’un yaptığı araştırmalara göre. Türkiye’deki özel şirketler gelecek yıl ortalama yüzde 9 zam yapacağını iddia etti.

Ağustos ve Eylül döneminde 52 sektörden, 1.572 şirketin insan kaynakları yöneticileriyle görüşen Korn Ferry Hay Group, 2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmalarından edindiği bilgiye göre, Türkiye genelindeki özel şirketlerin maaşlarında 2017 yılında ortalama yüzde 9 zam yapılacak.

Son bir kaç yıldır iş gücü yatırımından öne çıkan yerli şirketler ise yabancı şirketlerle aynı oranda zam yapacak. Yerli şirketlerin bu yıl içerisinde yaptıkları yatırımı 2017 yılında da korumaya devam edecekler. Türkiye istihdamına ve genel iş gücü maliyetlerini yön veren holdingler de ülkedeki genel ücret artışından paralel olarak yüzde 9’lük bütçe belirlendi.

İlginizi Çekebilir:  Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuru Ekranı (İlk Atama)

Korn Ferry Hay Group’un araştırmalarına göre Türkiye’deki şirketlerin ücret artışları belirlenirken dikkat edilen en önemli parametreler, artan yetenek savaşı, asgari ücret ve enflasyon oranı beklentisi olarak belirlendi.

En çok ücret artışı çağrı merkezlerinde olacak
2016 Ücret ve Yan Hakları Araştırmalarına göre, 2017 yılında en yüksek maaş zammını çağrı merkezlerinin alacağını belirtti. 2017 yılında çağrı merkezleri en yüksek maaş zammı olarak yüzde 12,2 olacağını belirtti. En düşük zammı alacak olan sektör ise yüzde 7.8 ile yatırım ve finansal kiralama sektörü olacak.

İlginizi Çekebilir:  İşsizlik Maaşı 2000 TL Mi Oluyor ?

Asgari ücretle çalışanların yoğun olduğu çağrı merkezleri en çok maaş zammını yapılacak sektör olması, asgari ücret artışının Türkiye ücret piyasalarında önemli bir etkisi olduğunu gösterdi.

“Özel sektörün 2017 planları, Türkiye’nin geleceğine güvenlerini ortaya koydu”
Korn Ferry Hay Group Bilgi Hizmetleri Müdürü Ersin Yıldırım, araştırmaya ilişkin yaptığı değerlendirmede, özel sektörün 2017 planlarının, Türkiye’nin geleceğine güvenlerini ortaya koyduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir:  2016 Kpss Önlisans Sonuçları

Memurların Ocak Ayı Maaşları Hesaplandı! İşte Ocak itibari ile Memur Maaşları

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yıldırım, “Geçen yıl gibi, 2017’de de yüzde 9 düzeyinde gerçekleşecek ücret artışları, özel sektörün önünü görebildiğini ve gelecek planlarını büyüme üzerine kurguladığını gösteriyor. Yetenekli çalışanlar elde etmek ve elde tutmak için yaptıkları planlar, yan haklar gibi uygulamalar da bunun bir diğer göstergesi.” şeklinde konuştu.

UYARI!Memuralimilanlari.net tarafından hazırlanan bu haberwww.memuralimilanlari.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir