Özel Hareket Polisi Maaşları Ne Kadar
Ana Sayfa / Maaş / Özel Harekat Polisi Maaşları Ne Kadar
Özel Hareket Polisi Maaşları Ne Kadar
Özel Hareket Polisi Maaşları Ne Kadar

Özel Harekat Polisi Maaşları Ne Kadar

Bilindiği gibi KPSS şartı olmak için yeterlilik ve mülakat sınavıyla özel harekat polisi alınmaktadır.
Özel harekat polisi alabilmek için en az lise mezunu olması ve ayrıca 28 yaşından gün almaması gerekmektedir. KPSS şartı aranmadan fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Harekat birimine istihdam edilmek üzere, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM’e alınacaktır.

POMEM kabul edilen öğrenciler, eğitim-öğretimlerini parasız, yatılı ve üniformalı olarak eğitim görürken, her türlü masrafı ve sağlık giderleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca Polis meslek yüksek okulunda eğitim gören öğrencilere de devlet tarafından harçlık ödenmektedir.

Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayan adaylar, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) kadrolarına atanarak özel harekat birimlerinde görev yapan polis memurların aylık maaşları, görev yaptıkları yer ve yapılan operasyonlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Memur ve İşçiye Aylık 2 Bin 800 Lira Ödenecek !

2017 yılının ilk altı aylık döneminde Özel Harekat Polisi olarak göreve başlayacak polis memurlarının, bekar ve çocuksuz bir polis memurunun aylık alacağı maaş aşağıdaki gibidir.

Özel Harekat Polisi Aylık Net Maaşı – Bekar ve Çocuksuz

Eğitim Durumu Derece Kademe Hizmet Yılı Aylık Net Maaş*
Lisans Mezunu 8/1 Yeni başlayan 4660,71 TL
Önlisans Mezunu 9/2 Yeni başlayan 4627,36 TL
Lise Mezunu 11/1 Yeni başlayan 4622,49 TL
İlginizi Çekebilir:  Astsubay Maaşları Ne Kadar ?

*Yukarıdaki maaş rakamlarına; tayın bedeli  ilave ek tazminat ve fazla çalışma ücreti dahildir.

*2017 AGİ tutarları belirlenmediğinden, 2016 yılında geçerli olan 123,53 TL’lik tutar kullanılmıştır. Bu nedenle, aylık net maaşlar yukarıdaki rakamlardan 5-10 TL kadar fazla olabilir.

Aylık net maaşa bazı tutarlar ilave edilebilir

-Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan personele ödenecek ilave temininde güçlük zammının aylık net tutarı:  61,59 TL. 

-Sıkıyönetim veya olağanüstü hal ilan edilen bölgeler veya Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarınca ortak belirlenecek kritik yörelerde özel harekat ve operasyon timinde görev alan personele ödenecek tazminatın aylık net tutarı: 864,51 TL

İlginizi Çekebilir:  Diş Hekimi Maaşları

-Büyük ölçekli yolsuzluk, terör ve benzeri faaliyetlere karşı ülke çapında gerçekleştirilen operasyonlara katılan personele ve bu personele destek hizmetleri sağlayan personele ödenebilecek aylık ilave fazla çalışma ücretinin (en çok) net tutarı: 158,48 TL 

Eş ve çocuktan dolayı, aile yardımı ve asgari geçim indiriminden yararlanabilir 

-Çalışmayan eşinden dolayı aylık net 204,99 TL aile yardımı ödenir.

-7 yaşından küçük her bir çocuk için 48,04 TL, 7 yaş ve daha büyük her bir çocuk için 24,02 TL aile yardımı ödenir.

-Eş ve çocuk durumuna göre, yararlanılan asgari geçim indiriminin miktarı artar. (2016 yılında en çok net 86,46 TL)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir