Ösym Aday İşlemleri Sistemi Çok Ağır Peki Ne Olacak ?
Ana Sayfa / HABERLER / Ösym Aday İşlemleri Sistemi Çok Ağır Peki Ne Olacak ?
Ösym Aday İşlemleri Sistemi Çok Ağır Peki Ne Olacak ?
Ösym Aday İşlemleri Sistemi Çok Ağır Peki Ne Olacak ?

Ösym Aday İşlemleri Sistemi Çok Ağır Peki Ne Olacak ?

05.09.2016 sabah saatlerinden itibaren ösym aday işlemleri sisteminde aşırı yoğunluktan dolayı bağlantı problemi yaşanmaktadır. KPSS başvuru tarihinin son günü olan 05.09.2016 tarihi başvurusunu henüz yapmayan adaylar için çok büyük bir sıkıntı yaşandı, sabah saatlerinden itibaren ösym aday işlemleri sistemine girmeye çalışan adaylar çaresizce ek süre verilmesini bekliyor.

Peki ne olacak, kpss başvuru süresi uzatılacak mı ?
Aşırı yoğunluktan dolayı sistemde kasmalar meydana gelen ösym aday işlemleri sistemine giriş yapamayan adaylara ösym ek bir süre verecek mi adaylar dört gözle bu haberi bekliyor.

İlginizi Çekebilir:  KPSS ve KPSS Şartsız 383 Memur ve Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

ÖSYM’den henüz herhangi bir açıklama yapılmaması adayları tedirginlikte bıraktı, bu tür sorunların oluşmaması için kpss adaylarının erkenden harçlarını yatırıp ösym aday işlemleri sisteminden başvurularını erkenden yapmaları gerekmektedir.

Sınav başvurusunu yapamayanlara ne olacak ?
KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ) Önlisans ve Ortaöğretim adayları için 2 yılda bir ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. Sınavın amacı Kamu kurumlarına alınacak olan personellerin bilgisini ölçmektir. Genellikle baraj puanı 70’dir ama bazı kurumlar kpssden ihtiyaç halinde çok düşük puanlarla alım yapabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kurban Bayramınız Mübarek Olsun..

Bu sene KPSS neden önemli?
15 Ağustos 2016 yılında FETÖ’nün yapmış olduğu darbe girişiminin ardından bir çok devlet kurumundan FETÖ yandaşları görevlerinden alındı. Yaklaşık 90bin Kamu çalışanı görevden alındığı biliniyor. Bunların görevden alınmasıyla KPSS adaylarının memur olma şansı daha da fazlalaşıyor.

İlginizi Çekebilir:  Eğitim Bir Sen'den Sözleşmeli Öğretmenliğe Tepki

Kamuya KPSS ve KPSS’siz 50 Bin Memur Alınacak 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Hangi Kurum Kaç Kamu Personeli Alacak ?
Memuralimilanlari.net ekibi olarak sizler için hangi kurum hangi pozisyonda personel alımı yapacak gibi bilgileri web sitemizde yayınlıyoruz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı da takip ederek Kamu Personeli Alım ilanlarını daha yakından takip edebilirsiniz…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir