ÖSYM 2016 ÖABT Sonuçlarını Açıkladı
Ana Sayfa / HABERLER / ÖSYM 2016 ÖABT Sonuçlarını Açıkladı
ÖSYM 2016 ÖABT Sonuçlarını Açıkladı
ÖSYM 2016 ÖABT Sonuçlarını Açıkladı

ÖSYM 2016 ÖABT Sonuçlarını Açıkladı

Öğretmenlerin merakla beklediği ÖABT sonuçları açıklandı.
20 Ağustosta yapılan ve sonucu merakla beklenen KPSS ÖABT sonuçları açıklandı. Sonuçların ne zaman açıklanacağı ÖABT adayları tarafından sürekli takip ediliyordu. Bu merakları son bulduran ÖSYM sonuçları açıkladı. Adaylar Ösym sitesine girerek sonuçlarını öğrenebilirler.

Memur Alım İlanları olarak bir önceki yazımız olan 2016 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? haberimizde eylülün ilk haftası olarak tahminde bulunmuştuk.

Ne zaman atama yapılacak ?
15 bin sözleşmeli öğretmen atamaları 10 Ekim tarihinde yapılacak, Şubat ayından öncede ihtiyaca göre atama yapılacak. Bundan sonra tüm öğretmen atamaları ”sözleşmeli olacak”. Her yıl sözleşmeler yenilecek. 4. yılın sonunda başarılı olan öğretmenler kadrolu öğretmenliğe geçiş yapacak. 2 yıl aynı okulda zorunlu görev yapan öğretmenler 2. yılın sonunda tayin isteyebilecekler. Sözleşmeli ve Kadrolu öğretmen arasında hiç bir hak-hukuku, ücretleri arasında fark olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Ösym 2016 ÖABT Branş Sıralamalarını Açıklandı!

 

İşte ÖSYM Tarafından Yapılan Duyuru:

DUYURU
(2 Eylül 2016)

2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT):
Sınav Sonuçlarının Açıklanması

20 Ağustos 2016 tarihinde uygulanan ve toplamda 17 alanda 850 sorudan oluşan 2016-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi’ne (ÖABT) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup;

İlginizi Çekebilir:  2016 KPSS Branş Sıralaması Ne Zaman Açıklanıyor

Kimya Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 5. sorunun “A” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine, Rehber Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 17. sorunun iptal edilmesine, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 37. ve 39. soruların iptal edilmesine, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 8. sorunun iptal edilmesine, Türkçe Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 14. ve 46. soruların iptal edilmesine, 43. sorunun “E” olarak girilmiş cevabının “C” olarak değiştirilmesine, karar verilmiştir. İptal edilmiş olan sorular, ilgili testte en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Çalışma Bakanından KPSS ile ilgili flaş açıklama ( SİSTEM DEĞİŞİYOR )

Sınav sonuçları, 2 Eylül 2016günü saat 22:40’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

ÖABT Sınav Sonucunu Öğrenmek İçin Tıklayınız:

Sonuçlar ile ilgili tüm sorularınızı ve yorumlarınızı bu haber altından bize sorabilirsiniz…

Sınava İlişkin Sayısal Bilgiler İçin Tıklayınız:

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir