Öğrenciler Tam Gün Eğitim Görecek
Ana Sayfa / HABERLER / Öğrenciler Tam Gün Eğitim Görecek
Öğrenciler Tam Gün Eğitim Görecek
Öğrenciler Tam Gün Eğitim Görecek

Öğrenciler Tam Gün Eğitim Görecek

Başbakan Binali Yıldırım, Orta vadeli program kapsamında artık öğrencilerin tam gün okula gideceğini açıkladı.
Bir televizyon kanalının canlı yayında konuşma yapan Binali Yıldırım, hükumetin Orta vadeli programları kapsamında ekonomiye eğitime ilişkin süre işleri açıkladı. Ayrıca eğitim sistemi ile ilgili yaptığı açıklamada yeni de köklü düzenlemelerinde olacağını belirtti. Bu açıklamalara göre öğrencilerin artık tam gün okula gideceklerini aktardı.

İlginizi Çekebilir:  Açık Uçlu Soru Nedir, Örnekleri Nelerdir ?

Başbakan Binalı Yıldırım’ın açıklaması; ‘’Uzun vadeli büyümenin esası olan insana yatırımdır. Bunun içinde 2019’a kadar ikili öğretime son vereceğiz, Tekli öğretim olacak. Öğrencilere kötü haber , yarım gün okuyacaklardı tam gün okuyacaklar. Daha çok şey öğrenecekler, daha fazla hayata hazır hale gelecekler. Dolayısıyla ikili öğretim 2019 sonuna kadar tarihe karışacak. Okul öncesi eğitim , şu anda zorunlu değil ama ciddi bir orana ulaştık %50’leri geçti, önümüzdeki dönem içerisinde okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Başbakan Binalı Yıldırım'dan 'Asgari Ücret' Açıklaması

Bakanlar Kurulu Toplantısında OHAL 3 Ay Uzatıldı

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Daha da önemli bir şey söyleyeceğim, Türkiye’de millet zannediyor ki yabancı dil oranı yüksek, hiç de öyle değil. Biz yıllardan beri bunu söylüyoruz, yabancı dil bilme oranımız civar ülkelere göre istediğimiz düzeyde değil. Onun için 4+4+4 sistemindeki ilk 4’den sonra yabancı dil eğitimi mecburi hale gelecek. Önceden mecburi değildi yine olacak ama, o yıl 5’inci sınıflarda mecburi hale gelecek. ” dedi.

 

UYARI!Memuralimilanlari.net tarafından hazırlanan bu haber “www.memuralimilanlari.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir