Müezzinoğlu'ndan Kamuya Personel Alımıyla İlgili Son Dakika Açıklaması
Ana Sayfa / HABERLER / Müezzinoğlu’ndan Kamuya Personel Alımıyla İlgili Son Dakika Açıklaması
Müezzinoğlu'ndan Kamuya Personel Alımıyla İlgili Son Dakika Açıklaması
Müezzinoğlu'ndan Kamuya Personel Alımıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

Müezzinoğlu’ndan Kamuya Personel Alımıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

TRT Habere katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kendisine yöneltilen soruları yanıtlayarak, şu cevapları veri;

Kamudan İhraç Edilen Memurlar Emekli Olabilecekler Mi ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na yöneltilen ”Kamudan İhraç Edilen Memurlar Emekli Olabilecekler Mi ?” sorusuna;
”Kamudan ihraç olan personellere emeklilik ve tazminat gibi yasal haklar veriyoruz. Tutuklanmış veya ihraç edilmişse emeklilik hakkında varsa bu hakkı veriyoruz. İhraç gerekçesine göre hakları neyse odur.” cevabını verdi.

Kamuya Personel Alımları Durduruldu Mu ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na yöneltilen ”Kamuya Personel Alımları Durduruldu Mu ?” sorusuna;
”Kamuda personel alımları hiçbir zaman durmaz. Ancak pasif memurları değerlendirmemiz gerekiyor. 2017 yılında hangi bakanlığın ne kadar personele ihtiyacı var reelize ediyoruz. Pasif durumda olan memur personel var. Bu personellerin pasif durması devlet ve millet adına yazık. Söz konusu personelleri nasıl değerlendiririz bakmamız gerekiyor. Bir süre el freni çekiyoruz. Bakanlıklardaki pasif memur personelleri değerlendireceğiz. Kamuya alım konusunda en çok personel alımını Milli Eğitim, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı yapacaktır. Önümüzdeki dönemlerde kamuya personel alımlarında biraz cimri olacağız. ” cevabını verdi.

İlginizi Çekebilir:  İş Arayanlara e-Devlet Kolaylığı

Açığa alınan 8 bin kişi göreve geri dönüyor

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Promosyon Konusu Netleşti Mi ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na yöneltilen ”Promosyon Konusu Netleşti Mi ?” sorusuna;
”Emeklilerimiz şunu bilsinler hakkettiklerinin üzerinde dönüş yapmaya çalışıyoruz. Emekli Olmakta Yaşa Takılanlar Ne Yapacaklar ? Emeklilikte yaşa takılanlar, yaşa takılmaya devam edecekler. 48 yaşındaki birine yaşa takılma emekli edelim diye bir şey olamaz.” cevabını verdi.

Kamu Personel Rejimi Hakkında Çalışmalar Nasıl ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na yöneltilen ”Kamu Personel Rejimi Hakkında Çalışmalar Nasıl ?” sorusuna;
”Birçok kesim konuya benim kazanımım ne gözüyle bakıyor. Türkiye’nin kamu personelinde ciddi hantal bir yapısı oluşmuş. Güçlü bir reform için güçlü bir irade gerekiyor. Temel sorunlardan biri olan bu konuyu gündemden çıkartmak istiyoruz. Taşeron konusu ile ilgili olarak da Başbakana önümüzdeki dönemde bir çalışma götüreceğiz.” cevabını verdi.

Kıdem Tazminatında Son Durum Nedir ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na yöneltilen ”Kıdem Tazminatında Son Durum Nedir ?” sorusuna;
”Çalışmalarımız devam ediyor. Kesinlikle karşıyız diyen sendikalarımız var. Konu hakkında bütün görüşleri değerlendiriyoruz. Ortak noktayı yakalamaya çalışıyoruz. Burada önemli olan çalışanın hakları korunsun ama iş verende hesabını bilsin. Hakkaniyetli bir sistem için çalışıyoruz ama kolay değil.” cevabını verdi.

UYARI!Memuralimilanlari.net tarafından hazırlanan bu haberwww.memuralimilanlari.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir