Memur Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor
Ana Sayfa / HABERLER / Memur Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor
Memur Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor
Memur Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor

Memur Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor

Yeni düzelemeye ile il özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile mahalli idare birlikleri döner sermaya kuruluşlarına alınacak olan memurlar ile ilgili yeni düzenlemeler yapıldı.

Resmi Gazeteye giren yürürlükle Mahalli İdarelere ilk defa atacaklara dair sınav ve atama yönetmenliği, Belediye Zabıta ve Belediye İtfaiye yönetmenliğinde değişiklik yapıldı.

Yayınlanan yürürlükten sonra Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri, İl Özel İdareleri, Belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile Mahalli İdare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşlara alınacak olan memurlar yeni düzenleme kapsamında olacak.

İlginizi Çekebilir:  TÜBİTAK BİLGEM 255 Personel Alacak

YÜRÜRLÜKTEN SONRA ALIMLAR İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ İZNİ İLE OLACAK
Mahalli idareler, atama yapacakları zaman istedikleri kadro, unvanı ve sayıları için İçişleri Bakanlığından izin alacak. idare bünyesinde (5) kişilik sınav komisyonu oluşturularak sınav ile ilgili bütün işlemler bu komisyon tarafından yürütülecek.

İlginizi Çekebilir:  Adalet Bakanlığı 2017 Yılında 5 Bin 870 Personel Alımı Yapacak

ADAYLARA BAŞVURULAR 15 GÜN ÖNCEDEN DUYURULACAK
Atama yapılacak memur kadroları ve aranacak nitelikler ülke genelinde yayın yapan bir gazetede, Mahalli İdreler Genel Müdürlüğünün web sitesinde, ilgili mahalli idarenin internet sitesinde ve DPB ( Devlet Personel Başkanlığı) ait web sitesinde 15 gün önceden duyurulacak.

İlginizi Çekebilir:  KPSS ve KPSS Şartsız 383 Memur ve Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak

Sınavlar sözlü ve yazılı olacak. İtfaiye eri kadroları için ayrıca uygulama sınavıda yapılacak.

KPSS PUANININ ARİTMETİK ORTALAMASI ALINACAK
Atamaya esas başarı puanı, idare tarafından yapılan yazılı ve sözlü giriş sınavı puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir