MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar
Ana Sayfa / HABERLER / MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar
MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar
MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar

MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 20 binin üzerinde haklarında soruşturma açılan öğretmenlerden bahs ederek,”Bu öğretmenlerle ilgili soruşturma süreci devam ediyor. Dolayısıyla bu soruşturma sürecinde öğretmenleri, kendi aleyhlerine sonuç doğuracak yeni bir disiplinsizlik içine girmemeleri, disiplin uygulamalarına karşı çıkacak yeni provokasyonlara alet olmamaları konusunda bir kez daha uyarmış olalım.” dedi.

Tekin yaptığı açıkladı 10 bin öğretmenin FETÖ soruşturmaları kapsamında, 11 bin dolayında öğretmeninde PKK soruşturmaları nedeniyle açığa alındığını kaydetti.

Açığa alınan öğretmenler hakkındaki soruşturmaların devam ettiğini dile getiren Tekin, bu öğretmenlerin derslere giremediğini, soruşturmaların sonucuna göre bakan onayıyla ihraç bu gibi bir disiplin müeyyidesinin uygulanabileceğini, başka disiplin cezalarının verilebileceğini yahut göreve iade edilebileceklerini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Memurların Ocak Ayı Maaşları Hesaplandı! İşte Ocak itibari ile Memur Maaşları

Başbakan Binalı Yıldırım’dan ‘Asgari Ücret’ Açıklaması
 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
ihraç edilen yahut açığa alınan öğretmenler sebebi ile memleketimiz genelinde öğretmen açığının bulunmadığını ileri süren Tekin, 41 bin norm kadro fazlası öğretmenin bu süreçte görevlendirildiğini, böylece öğretmen açığının büyük oranda çözüldüğünü söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Tunceli’de görevlerine iade edilen 400 üzerinde öğretmenin ve Türkiye genelinde ise FETÖ ve PKK soruşturmaları nedeniyle göreve iade edilen toplamda 500’ün üzerinde öğretmenlerinde soruşturmalarının devam ettiğini belirten Tekin şunları söyledi “Göreve iade etsek de etmesek de haklarında soruşturma açılmış 20 binin üzerinde öğretmen var. Bu öğretmenlerle ilgili soruşturma süreci devam ediyor. Açığa almış olsak da görevine iade etmiş olsak da soruşturma süreci devam ediyor. Dolayısıyla bu soruşturma sürecinde öğretmenleri, kendi aleyhlerine sonuç doğuracak yeni bir disiplinsizlik içine girmemeleri, disiplin uygulamalarına karşı çıkacak yeni provokasyonlara alet olmamaları konusunda bir kez daha uyarmış olalım. Bu tür protestolar, provakatif eylemlere girmek öğretmenlerimiz için yeni bir disiplin süreci demektir.”

Devam eden soruşturmalar sonucunda bakan onayıyla ihraçların yaşanabileceğini ya da başka disiplin cezalarının verilebileceğini de belirten Tekin, ihraç edilen ya da açığa alınan öğretmenler nedeniyle Türkiye genelinde öğretmen açığının bulunmadığını, 41 bin norm kadro fazlası öğretmenin görevlendirilmesiyle öğretmen açığının büyük oranda çözüldüğünü da iddia etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir