Maliye Bakanı AĞBAL'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması
Ana Sayfa / HABERLER / Maliye Bakanı AĞBAL’dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması
Maliye Bakanı AĞBAL'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması
Maliye Bakanı AĞBAL'dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması

Maliye Bakanı AĞBAL’dan Memur Alımı ve Taşerona Kadro Açıklaması

Maliye Bakanı Naci AĞBAL kamuda bulunan taşeron işçilerin istihdamı ve memur alımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ağbal; Taşeron konusunda çalışmalarımız devam ediyorç Eşitliği,kariyeri ve liyakatı herkesin kamu hizmetlerine atılımını engelleyecek bir düşüncemiz veya planımız yoktur dedi. Bakan Ağbal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2017 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısının geneli üzerindeki görüşmelerde, milletvekillerinin sorularını ve eleştirilerini yanıtladı.
15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında yürütülen ihraç çalışmaları ile ilgili bilgi veren Ağbal, 1.600 kişinin açığa alındığı, 1.694 kişinin ihraç edildiğini ve açığa alanlardan 232’sinin göreve geri iade edildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Başbakan Açıkladı: "Çağrı Merkezlerine 20-25 Bin Arası İş Olanağı"

Çalışma Bakanından KPSS ile ilgili flaş açıklama ( SİSTEM DEĞİŞİYOR )

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Taşeron sorularını yanıtlayan Ağbal, ”Taşeron konusundaki çalışmalarımızın devam ediyor. Bir noktaya gelince gerekli açıkmaları yaparız”. dedi.

Ağbal, devlet memuru alımlarına ilişkin sorulara ise”Eşitliği, kariyeri, liyakatı, herkesin kamu hizmetlerine katılımını engelleyecek bir düşüncemiz veya planımız yok. Bunu açık yüreklilikle ifade edeyim.” cevabını verdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir