KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak
Ana Sayfa / HABERLER / KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak
KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak
KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak

KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS şartsız 20 bin polis alınacak.

Gölbaşı’ndaki Polis Akademisi Başkanlığı Fakülte ve Yüksekokulları’nda düzenlenen mezuniyet töreninde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU KPSS şartı aranmadan 20 bin polis memuru alınacağını açıkladı.

Polis Akademisi Başkanlığı Fakülte ve Yüksekokulları’ndan 2016 yılında mezun olan 607 komiser yardımcısının mezuniyet törenine katıldı

İlginizi Çekebilir:  Sınavsız memur alımı 2016 KPSS'siz memur olma şartları nelerdir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gölbaşı’ndaki stadyumda 2006 yılında Polis Akademisi Başkanlığı Fakülte ve Yüksekokulları’ndan mezun olan 607 komiser yardımcısının mezuniyet törenine katıldı. Bakan SOYLU törende yaptığı konuşmada’Önümüzdeki süreçte KPSS şartsız 20 bin polis alımı gerçekleştirilecek’ dedi.

İçişleri Bakanlığı Lise ve Üniversite Mezunu Subay ve Astsubay Alımı Yapacak 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS ŞARTSIZ 20 BİN POLİS ALINACAK
Polis alımlarına değinip açıklama yapan Bakan SOYLU, “Önümüzdeki süreçte 20 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Bunların 10 bini, 19. dönemde özel harekat branşında eğitilip istihdam edilmek üzere KPSS şartı aranmadan, en az lise mezunu ve askerliğini son 3 yıl içerisinde yapmış adaylardan seçilecek. Diğer 10 bini ise polis memuru olarak eğitilmek ve istihdam edilmek üzere en az üniversite mezunu, 2015 veya 2016 KPSS puanı 60 ve üzeri olan adaylardan seçilecektir. Bu 10 bin kişinin 1000 kişisi kadın aday olarak ayrılmıştır.” şeklinde konuşma yaptı.

Kamu Personeli, Eleman Alımları,son dakika haberlerinden ve daha fazlasından memuralimilanlari.net ile haberdar olun…Yorumlar

  1. memur alim ilanlari

    03.12.1978 dogumluyum kpss 2016 dan 63 puan aldım devletin herhangi bir kadrosunda bize göre bir iş açılmıyor peki bizi bu yaşta neden sınava kabul edildik devletime ve milletime hizmet için her daim hazırı.m saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir