KPSS Puanı Düşük Olanlar Hangi Kurumlara Başvuru Yapabilirler?
Ana Sayfa / HABERLER / KPSS Puanı Düşük Olanlar Hangi Kurumlara Başvuru Yapabilirler?
KPSS Puanı Düşük Olanlar Hangi Kurumlara Başvuru Yapabilirler?
KPSS Puanı Düşük Olanlar Hangi Kurumlara Başvuru Yapabilirler?

KPSS Puanı Düşük Olanlar Hangi Kurumlara Başvuru Yapabilirler?

Memur alımlarına başvuracak olan memur adayları, KPSS puanı düşük olan kadroları merak ediyorlar. Kamuya yapılacak memur alımlarında düşük puanlı adaylar, açıktan memur alımlarında hangi ilanlara başvurabilirler. Detayları memuralimilanlari.com adresinde ulaşabilirsiniz.

Darbe girişiminin ardından bir çok kamu kurumunda açığa alınmalar ve ihraçlar oldu. Yürütülmekte olan memur alımlarında çok sayıda açıktan memur alımı var. Bu alımlarda bazılarının puanı 55, bazılarının 60 ve bazılarının ise 70 olarak yayımlanan ilana ve pozisyona göre klavuzlarda detaylıca belirtiliyor. İlanlara başvuru yapacak olan memur adaylarının, ilanlara erişim sağladıktan sonra başvuru klavuzunu dikkatlice okumalarını öneriyoruz. Bu alımların yapılacak zaman ön bilgi sahibi olmak istiyen memur adaylarına bu bilgileri belirtiyoruz.

İlginizi Çekebilir:  2017 YGS Sonuçları

Memur alımlarındaki bu baraj puanlar, ilana başvuru yapabilmek için geçerli puanlar olup; bazılarında en yüksek başvuru puanından düşüğüne doğru sıralama yapılırken; bazılarında da herkesin başvurusu asgari puan şartını taşıması kaydıyla kabul ediliyor. Yani puan bazlı bir sıralama söz konusu olmadan, herkes değerlendirmeye, mülakat sürecine tabi tutulabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  DPB 2016 Yılı KPSS-2 Merkezi Yerleştirme Takvimini Güncelledi

Buradan hareketle bahsi geçen durum da yine, her kurum bünyesinde farklılık gösterebilmekte, kılavuzlarda belirtilmektedir. Örneğin bir kurum yüksek puandan düşüğüne göre sıralama yapacağını belirtmiş, ancak yeterli başvuru alamamışsa, sonradan herhangi bir duyuru yapmaksızın tüm başvuruları değerlendirmeye almış da olabiliyor. Bu nedenle adayların mutlaka açıktan alımları takip etmesi ve başvuru yapması fayda sağlayacaktır. Aşağıda yer alacak bağlantıdan düşük puanla memur alımı yapan tüm kurumlara ve açıktan alım ilanlarına erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Başbakan Binalı Yıldırım'dan 'Asgari Ücret' Açıklaması

Açıktan alımları takip etmek için Memur Alım İlanları uygulamamızı playstoreden ücretsiz indirebilirsiniz.

Google Play Storede bulunan Memur Alım İlanları uygulamamızı indirerek, memur alım ilanlarını daha yakından takip ederek bir adım önde olursunuz.

Facebook grubumuza katılıp, merak ettiğniz ve yardıma ihtiyacınızın olduğu konuları sorabilirsiniz.
Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir