Ohal Elektronik Başvurusu
Ana Sayfa / HABERLER / KHK İLE MEMURLUKTAN ATILAN MEMURLAR İÇİN OHAL ELEKTRONİK BAŞVURU DUYURUSU YAYINLANDI
Ohal Elektronik Başvurusu
Ohal Elektronik Başvurusu

KHK İLE MEMURLUKTAN ATILAN MEMURLAR İÇİN OHAL ELEKTRONİK BAŞVURU DUYURUSU YAYINLANDI

OHAL inceleme komisyonlarına başvurular için yayınlanan duyuruda başvuru formları elektronik ortamda yapılacağı belirtildi.

OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONUNA

ELEKTRONİK ORTAMDA BAŞVURU USULÜ HAKKINDA DUYURU

Bilindiği üzere, 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kurulmuştur. Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun çalışmasına ilişkin usul ve esaslar 12.07.2017 tarihli mükerrer Resmi Gazetede ilan edilmiştir.

İlginizi Çekebilir:  MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar

Komisyona doğrudan başvuru yapılmayacak olup, başvurular valilikler veya ilgili kurumlar vasıtasıyla yapılacaktır.

Başvurular, https://ohalkomisyonu.basbakanlik.gov.tr adresinde bulunan ve elektronik ortamda hazırlanan başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır. Başvurular 17 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayıp altmış (60) günlük sürenin bitimi olan 14 Eylül 2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

İlginizi Çekebilir:  Açığa alınan 8 bin kişi göreve geri dönüyor

Yukarıda belirtilen İnternet sitesindeki elektronik başvuru sistemine giriş yapıldıktan sonra, başvurucunun Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve diğer gerekli bilgiler formun ilgili bölümlerine yazılacaktır. Başvuru konusuna ilişkin sistemde bulunan bilgiler otomatik olarak görülecektir. Ayrıca formun başvuru dilekçesi bölümüne, on (10) sayfayı geçmemek üzere talep konusu hakkındaki beyanlar yazılabilecektir. Bu şekilde doldurulan başvuru formunun çıktısı alınıp imzalandıktan sonra, bu form ve ekinde ibraz edilecek belgeler Valiliklere veya bakanlıkların merkez teşkilatına teslim edilecek olup ilgili görevli tarafından yapılacak onay işleminden sonra başvuru işlemi tamamlanacaktır.

İlginizi Çekebilir:  686 Sayılı KHK ile Görevden Uzaklaştırılan 4 bin 464 kişinin Tam Listesi

Başvurular şahsen veya kanunen yetkili kişiler tarafından yapılacaktır.

Duyurulur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir