İşsizlik Maaşı 2000 TL Mi Oluyor
Ana Sayfa / HABERLER / İşsizlik Maaşı 2000 TL Mi Oluyor ?
İşsizlik Maaşı 2000 TL Mi Oluyor
İşsizlik Maaşı 2000 TL Mi Oluyor

İşsizlik Maaşı 2000 TL Mi Oluyor ?

Devletin işsizlik maaşına yönelik çalışmaları devam ederken, vatandaşlar memnuniyetsiz olduğu durumları aktarmaya devam ediyor.  İşsizlik maaşında yapılacak olan düzenlemeler kapsamında, iş verenlerin iş gücü potansiyelinde ve kalıcı istihdam da düşüş olacağını dile getirseler de, haksızlığa uğrayıp işten çıkarılan çalışanlar ise bu durumdan oldukça memnunlar.

İşsizlik maaşının 2000 TL olarak verilmesi ve işe alım şartlarında iyileştirilmelerin yapılması ile ilgili düzenlemelerin çalışmalarına devam ediliyor. Vatandaşların, haksız yere işten çıkarılmasından sonra çıkacak olan ciddi problemlerin oluşmayacağının altını çizerek ifade ediyoruz. İşsizlik maaşının alım şartlarında yapılacak iyileştirmeler ise epey işlevsel olacak.

İlginizi Çekebilir:  Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Olacak

İşsizlik maaşında prim günü sayısına azaltma uygulanacak.

İşsizlik maaşını alabilmesi için 120 gün prim sayısı isteniyor,  bu sürecin 100 güne indirilmesi gündeme gelmişti. Ödeneği alacak olan işçinin yeni düzenleme ile 30 gün boyunca sigortalı olarak çalışması yeterli olacaktır.

Üstelik yeni düzenlemede işçilerin çalışma süresi boyunca alacakları en düşük maaş bin 500 lira olarak ayarlanacak. Kademeli artışlar kapsamında bu ücretin 2000 TL olacağı hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Kurban Bayramınız Mübarek Olsun..

Taşeron İşçilere Kadro Ne Aşamadadır ? Yoksa Unutuldu mu !

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

UYARI!Memuralimilanlari.net tarafından hazırlanan bu haberwww.memuralimilanlari.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir