Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "KPSS Sınavını Kaldırdık"
Ana Sayfa / HABERLER / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “KPSS Sınavını Kaldırdık”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "KPSS Sınavını Kaldırdık"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "KPSS Sınavını Kaldırdık"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “KPSS Sınavını Kaldırdık”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2017 yılı bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin eleştiri ve sorularını yanıtladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlığa personel alımına ilişkin bir soru üzerine,Yeni bir personel yönetmeliği, sınav yönetmeliği hazırladık. Önümüzdeki günlerde yayınlayacağız. Eskisinden farklı olarak bir değişiklik yaptık. KPSS sınavını kaldırdık.” bilgisini paylaştı.

İlginizi Çekebilir:  Ösym Aday İşlemleri Sistemi Çok Ağır Peki Ne Olacak ?

‘Yurt dışında okuyan çocuklar 3-4 sene KPSS’ye hazırlanıyor’
Bakanlığa personel alımında yabancı dil kriterinin ön plana çıkarılacağını belirten Çavuşoğlu, “Bazı çocuklarımız var, yurt dışında 8 sene 10 sene okumuş. Türkiye’de okumadığı için de üç sene dört sene KPSS’ye hazırlanması lazım. Bu çocuklar bakanlığa girmek istiyor. Çok da iyi eğitim almış. Bunların önünü açmak için.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir:  Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Tercihleri Başladı

Personel alımında yabancı dil kriterinin yanı sıra yazılı ve sözlü sınavlarının olacağını dile getiren Çavuşoğlu, “Bizim sınavlarımız gerçekten zordur. ‘Daha önce bu FETÖ’cüler nasıl girdi?’ diye sordunuz, o sınavları değiştirenler sınav sistemini çoktan seçmeliye çevirenler de hapiste. Bizde de bunları ihlal eden, soruların çalınması dahil, buna ön ayak olanlar şu anda içeride.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  KAMU GÖREVLERİNE YAPILACAK ATAMALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

FETÖ’ye bağlı olmanın ve darbe girişimine karışmanın ayrı şeyler olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, darbe girişimine karışanların tutuklandığını, ancak FETÖ’ye bağlı olanların da bakanlıktan uzaklaştırıldığını belirtti. Çavuşoğlu, “Bazıları da itiraf etti, devletin sırlarını paylaşmışlar. Ben bu adamlarla çalışamam, kim olursa olsun bakanlığımda. Normaldir, bu konuda da vicdanlıyız.” sözlerini sarfetti.Yorumlar

  1. memur alim ilanlari

    YANI TORPİLİN ALASI BENDEN DİYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir