CTE 4000 infaz koruma memuru (İKM) Alımı Yapacak
Ana Sayfa / HABERLER / CTE 4000 infaz koruma memuru (İKM) Alımı Yapacak
CTE 4000 infaz koruma memuru (İKM) Alımı Yapacak
CTE 4000 infaz koruma memuru (İKM) Alımı Yapacak

CTE 4000 infaz koruma memuru (İKM) Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından 4000 infaz koruma memuru alımı başvuruları başladı. İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımlarına kimler başvurabilecek haberimizin devamında.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 7 Aralık tarihinde yayınlanan ilanla birlikte 4 Bin İnfaz koruma memuru alımı yapılması için düğmeye basılmıştı. Alımı yapılacak olan infaz koruma memurlarına 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak en az iki yıl görev yapmış ve 20 Ekim 2016 tarihinden itibaren kendi isteği ile görevden ayrılmış olanlar başvuru yapabilirler.

Başvuru yapabilecekler için sadece Uzman Erbaşlıktan 20 Ekim’e kadar ayrılmış olanların başvuru son gününe kadar 35 yaşını doldurmamaları gerekiyor. Başvuru yapacaklar için KPSS şartı aranmayacak.

İlginizi Çekebilir:  Sınav Soruları İşte Böyle Çalındı !

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Şartları:

– Devlet Memurluğu için gerekli şartlar dışında başka şartlarda gerekmektedir.
– 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa göre 2 yıl çalışmış olması gerekiyor.
– 20 Ekim 2016 Tarihinden önce Uzman Erbaşlıktan kendi isteğiyle ayrılması gerekiyor.
– En az Lise ve Dengi okullardan mezun olmak
– 170 cm’den kısa olmaması lazım
– Adayın boyunun son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13 ile 17 Arasında olması gerekiyor.

Kimler başvuru yapamaz?

3269 kanunu dışındaki diğer kanunlara tabi olanlar başvuru yapamamaktadır. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan türünden herhangi birine sahip olan lise, önlisans veya lisans mezunları bu atamaya başvuru yapamıyorlar. 20 Ekim 2016 tarihinden önce sağlık veya disiplinle ilgili sebeplerden dolayı sözleşmesi feshedilenler başvuru yapamaz.

İlginizi Çekebilir:  Kpss Şartsız 10 Bin Özel Harekat Polisi (PÖH) Alınacak

Aday eğer başvurusunu belirtilen adalet komisyonu başkanlığına veya Cumhuriyet başsavcılığına yapmadan posta veya kargo ile başvuru yaparsa başvurusu kabul edilmeyecek. Birden fazla başvuru yapanları başvurusu kazanmış olsa bile kabul edilmeyecek.

Başvuru tarihleri:

Başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi itibarı ile başladı. Son başvuru tarihi ise 23 Aralık 2016 olarak açıklandı. Başvurular iki hafta sürecek.

İlginizi Çekebilir:  Bim Personel Alımı İlanı

Başvurular nasıl yapılacak?

Sınav sözlü olarak yapılacak ve başvuru için gerekli form Bakanlık internet sitesinden veya Adalet Komisyonu Başkanlıklarından sağlanması gerekiyor. Başvuru sırasında ayrıca mezuniyet belgesi, uzman erbaş olarak çalıştığını gösteren hizmet belgesi, kendi istekleri ile ayrıldığına dair sözleşme fesh belgesi ile 23 Aralık’a kadar adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuru yapılması gerekiyor. Başvurular sadece bir adalet komisyonuna yapılabilecek.Ceza ve Tevkifevleri sözleşmeli 4000 infaz koruma memuru alımı ile ilgili olarak başvuru sonuçlarını, sınav ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir