Ana Sayfa / HABERLER / Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Tercihleri Başladı
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Tercihleri Başladı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Tercihleri Başladı

Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’den Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına atanmak istiyen adayları ilgilendiren bir duyuru yayımlandı.

Yayınlanan duyuruda KPSS 2016/5 kapsamında tercihlerin yapılacağını ve son tercih gününün 8 Eylül 2016 olduğu vurguladı. Tercihler 2016 KPSS puanına göre alınacak. Yayımlanan duyuru içerisinde sözleşmeli pozisyonlar listeside paylaşıldı. Duyurunun tamamını ve sözleşmeli pozisyon listesi aşağıda belirtilmiştir.

DUYURU
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

İlginizi Çekebilir:  Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Lise Mezunu Kpss 60 Puan İle Personel Alımı Yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır.

Tercih işlemleri, 5 – 8 Eylül 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’nin resmi İnternet sitesinden yapılacaktır. İnternetten tercih gönderme işlemleri 8 Eylül 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

Kamuya KPSS ve KPSS’siz 50 Bin Memur Alınacak
 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi https://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Yaptıkları tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali veya mezuniyet tarihinde değişiklik taleplerini içeren dilekçeler Merkezimizde kesinlikle işleme alınmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 2016-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği son gün itibariyle ilgili lisans programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderilmesinin son günü itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Adayların tercih işlemleri öncesinde, Ek’te yer alan KPSS-2016/5 Tercih Kılavuzu’nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

Sözleşmeli Pozisyon Listesi İçin TIKLAYINIZBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir