Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan Taşerona Kadro Açıklaması
Ana Sayfa / HABERLER / Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan Taşerona Kadro Açıklaması
Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan Taşerona Kadro Açıklaması
Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan Taşerona Kadro Açıklaması

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan Taşerona Kadro Açıklaması

Taşerona kadro ve kıdem tazminatı ile ilgili soruları cevaplayan Mehmet Müezzinoğlu şunları kaydetti; ‘Kıdem tazminatında adaletin sürdürülebilirliğin olduğu bir çerçeveyi henüz oluşturabilmiş değiliz. Önümüzdeki hafta taraflarla görüşeceğiz.’ dedi.

Ayrıca taşeron işlerin kadroya alınmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu şu açıklaması ilgi çekti: “Türkiye’nin çalışan veya kamu çalışanı için önemli bir konu başlığı. Bugün geldiğimiz noktada kamu çalışanı, memur, işçi, geçici işçi, sözleşmeli işçi gibi karmaşık birbiri arasında uyumsuzluğu yoğun olan bir yapımız var. Kamu personeli reformunu bir bütün olarak ele almak gerekir. Sistemi yeniden kurgulayan, A’dan Z’ye yeniden kamu çalışanı statüleriyle şekillendiren bir yapıyı çalışıp da 3’üncül bakışın ayaklarına koyabilsek çalışan da ülke de çok rahat edecek.”

İlginizi Çekebilir:  Sağlık Bakanlığı Ekim Ayında 6 Bin Personel Alacak

MEB Müşaviri Yusuf TEKİN’den Korkutan Açıklamalar
 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Müezzinoğlu kredi kartına taksit kararı ile ilgili açıklamada da bulundu; ‘Bu anlamda kamuoyunun talebi vardı. Kredi kartı düzenlemeleri kararı ekonomik dinamiklerin sisteme pozitif katkı sağlaması adına alındı. Biz de yerli üretim alanlarının teşvik ve değerlendirmesini gündeme aldık. Ekonomik dinamiklerin sisteme pozitif etkisiyle bu kararlar alındı. Ekonomi uzmanı değilim, yorum yapacak konumda değilim.’ dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir