By Lock Uygulaması Nedir
Ana Sayfa / HABERLER / By Lock Uygulaması Nedir ? FETÖcüler Neden Kullandı ?
By Lock Uygulaması Nedir
By Lock Uygulaması Nedir

By Lock Uygulaması Nedir ? FETÖcüler Neden Kullandı ?

Fethullahçı terör örgütü FETÖ mensuplarının kendi aralarında şifreli bir şekilde iletişim kurmak için kullanmış oldukları By Lock uygulaması son zamanlarda gündem konusu oldu.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından gündeme gelen bylock uygulamasını eminizki bugüne kadar duymamışsınızdır.

By Lock uygulaması Whatsapp Viber ve Tango uygulamalarındaki mantıkla çalışmaktadır. Fakat By Lock Öyle bir özelliği var ki yazılan mesajları şifreli bir şekilde gönderilmesini sağlıyor bu uygulamayı Türkiye’de daha çok FETÖ üyesi olan kişilerin kullanıldığı tespit edildi.

İlginizi Çekebilir:  MEB'den Okul Müdürlerine Talimat

Fethullah terör örgütü 15 Temmuz darbe girişimi esnasında pek çok talimatı bu uygulama üzerinden verildiği tespit edildi By Lock uygulaması resmi olarak Google Play Store de bulunmamaktadır. By Lock üzerinden yapılan yazışmalar mesajı gönderen ve mesajı alan kişiler tarafından belirlenen şifre girildiği zaman okunabilir oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Bakan Müezzinoğlu: Emeklilere Promosyonu Martta Vereceğiz dedi

DPB 2016 Yılı KPSS-2 Merkezi Yerleştirme Takvimini Güncelledi 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Aksi halde By Lock üzerinden yapan yazışmaların tespit edilmesi mümkün değildir. By Lock uygulaması Android işletim sistemine sahip telefonlar üzerinden kullanılan Kriptolanmış bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Cep telefonu mesajlaşma uygulaması olan By Lock kriptografik bir iletişim imkanı sağlıyor yani By Lock üzerinden gönderilen mesajlar askeri düzeyde bir şifreleme tekniği kullanılarak şifreleniyor. Sadece mesajı gönderen ve mesajı alan kişi tarafından belirlenen şifre yardımıyla görülebiliyor Google politikalarına uymadığı için By Lock Play Store Mağazasında resmi olarak yayınlanmıyor. İnternet üzerinden güvenilir olmayan apk dosyası olarak indirilebiliyor.

Memuralimilanlari.net ekibi olarak bu uygulamayı indirmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz, durduk yere başınızın ağrımasına sebep olmayınız...Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir