Başbakan Binalı Yıldırım'dan 'Asgari Ücret' Açıklaması
Ana Sayfa / HABERLER / Başbakan Binalı Yıldırım’dan ‘Asgari Ücret’ Açıklaması
Başbakan Binalı Yıldırım'dan 'Asgari Ücret' Açıklaması
Başbakan Binalı Yıldırım'dan 'Asgari Ücret' Açıklaması

Başbakan Binalı Yıldırım’dan ‘Asgari Ücret’ Açıklaması

PTT’nin ev sahipliği yaptığı İstanbul’daki 26. Dünya Posta Kongresi’nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Binalı Yıldırım vergi dilimi ne olursa olsun asgari ücret 1300 liranın altına düşmeyeceğini vurgulayarak altını çizerek aradaki farkı Maliye Bakanlığının karşılayacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım “Asgari ücret 1300 liranın altına düşmeyecek.

26 Ocak 2016 tarihinden itibaren asgari ücret 1300 lira olarak belirlendi. Önümüzdeki ay vergi diliminin değişmesinden sonra bazı çalışanların aldığı asgari ücret 1300 liranın altına düşebiliyor. Bunu engellemek için Maliye Bakanlığımızla bir çalışma başlattık. Aradaki farklı Maliye Bakanlığı karşılayacak. Ne olursa olsun asgari ücret 1300 liranın altına düşmeyecek. Yıl sonuna kadar asgari ücret alan vatandaşlarımız aynı şekilde maaş almaya devam edecekler, vergiden dolayı kayıp yaşanmayacak.

İlginizi Çekebilir:  Müezzinoğlu'ndan Kamuya Personel Alımıyla İlgili Son Dakika Açıklaması

KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Olağanüstü Hal kapsamında açığa alınan kamu görevlilerinin haksızlığa uğrayanların göreve dönme taleplerinin değerlendirilmesinin hatırlatılması üzere Yıldırım, şunları söyledi;

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ örgütüyle ilişkili, iltisaklı olanların tespiti ve bunların yargının önüne çıkarılması çalışmaları Olağanüstü Hal kapsamında devam ediyor. Ancak bu sırada mağduriyete uğradığını, haksızlığa uğradığını söyleyen memurlar da var, vatandaşlar da var, iş aleminden var, bürokrasiden var, yargıdan var, ordudan var. Bütün bunların bir kez daha gözden geçirilmesi için bakanlıklarımız, valiliklerimiz, merkezde ve taşrada bütün teşkilatlar bir birim oluşturdular. Bu birimlere müracaatlar yapılacak ve buradaki bütün müracaatlar tamamlandıktan sonra tek tek tek üzerinden gidilerek kontrol edilecek. Hakikaten böyle bir mağduriyet söz konusu mu, değil mi, bunlar ortaya çıktıktan sonra işlem yapılacak. Yapılan işlem nedir? Eğer bir haksızlık yapılmışsa eski haline döndürülecek. Eğer değilse yapılmış olan uygulama geçerli sayılacak.”

Kamu Personeli, Eleman Alımları,son dakika haberlerinden ve daha fazlasından memuralimilanlari.net ile haberdar olun…Yorumlar

  1. memur alim ilanlari

    Sayın başbakanıma teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir