Çağrı Merkezlerine 20-25 Bin Arası İş Olanağı
Ana Sayfa / HABERLER / Başbakan Açıkladı: “Çağrı Merkezlerine 20-25 Bin Arası İş Olanağı”
Çağrı Merkezlerine 20-25 Bin Arası İş Olanağı
Çağrı Merkezlerine 20-25 Bin Arası İş Olanağı

Başbakan Açıkladı: “Çağrı Merkezlerine 20-25 Bin Arası İş Olanağı”

Geçtiğimiz günlerde, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Zergül ÖZBİLGİÇ yaptığı açıklamada sosyoekonomik gelişmişlik açısından geride olan bölgelere 15 çağrı merkezi kurulduğunu ve 6.343 kişinin işe alınacağını bildirmişti.
Ayrıca 12 adet çağrı merkezininde yatırımlarının devam ettiğini sözlerine eklemiştir. Söz konusu çağrı merkezlerinin tamamlandığında 5.139 kişiyede iş olanağının sağlanacağını öngörüldüğünü belirtmişti.

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kongre Merkezi’nde konuşma yaptı.Başbakan Binali YILDIRIM her yıl 40 bin istihdam sağlayacağını söyleyerek fabrikaya ihtiyaç duyanların fabrikalarını devlet yapıp verecek dedi.

İlginizi Çekebilir:  Sınavsız memur alımı 2016 KPSS'siz memur olma şartları nelerdir?

Kamuya KPSS ve KPSS’siz 50 Bin Memur Alınacak
 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Çağrı merkezlerine istihdam yapılacağını ve gençlerin iş bulma imkanlarının genişletileceğini söyleyen YILDIRIM açıklamasına şunları ekledi “Gençler bu terör örgütü size dağı, ölümü vadediyor. 2015 yılına göre dağa çıkan genç sayısında 10 kat azalma oldu, sıfıra inecek sıfıra. Şimdi onun telaşını yaşıyorlar. Bu ülkenin gençlerini size yedirmeyeceğiz.”

Binalı Yıldırım Doğuya Yatırım Sözü

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kongre Merkezi’nde yaptığı konuşmada, gençlere iş imkanı, üreticiye devlet desteği ve doğuya yatırım gibi bir çok konuda açıklama yaptı.

Başbakan terör olaylarından mağdur olan 7 merkez için yatırım sözü verdi.Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına : “Yeni bir başlangıç için yeni bir gün için Diyarbakır’da olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz” diyerek başladı.

Binalı YILDIRIM “Bugün yeni eserler, imar faaliyetleri için huzurlarınızdayız. Kardeşlik için buradayız. Mutlu bir Diyarbakır için buradayız.” dedi.
15 Temmuz Darbe girişimine değinen Başbakan, tek amacımız ülkemizi güçlü hale getirmek demokrasiye geliştirmek diyerek şunları ekledi. “15 Temmuz’da Diyarbakır’ın Ankara’nın yanında olduğunu, İstanbul’un yanında olduğunu tüm dünyaya gösterdiniz. Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. Eli kanlı terör örgütlerine verdiğiniz ders için teşekkür ediyorum. Terör örgütün milletimizle aramızdan söküp atacağız. PKK’nın eline silah verenlerle DAEŞ’in eline silah verenler aynı odaklardır. Tek amacımız ülkemizi güçle hale getirmek, demokrasimizi geliştirmektir.”

Başbakan Doğu’ya yardım paketini de açıkladı: Cizre’de 2500 konutun inşaatına başlanacak, Yüksekova’da 1.500 konut yapılacak, bütün dükkanlar ve evler yeniden restore edilecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir