Bakanlar Kurulu Toplantısında OHAL 3 Ay Uzatıldı
Ana Sayfa / HABERLER / Bakanlar Kurulu Toplantısında OHAL 3 Ay Uzatıldı
Bakanlar Kurulu Toplantısında OHAL 3 Ay Uzatıldı
Bakanlar Kurulu Toplantısında OHAL 3 Ay Uzatıldı

Bakanlar Kurulu Toplantısında OHAL 3 Ay Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulunarak ‘’O hal üç ay daha uzatıldı’’ dedi .

Numan Kurtulmuş’un yaptığı açıklamada ” Yenikapı ruhunun yeni bir ruh olarak demokrasi yanlısı, milli birlik yanlısı, memleketin sorunlarını diyalogla çözme yanlısı yeni bir siyaset dili ve uslubunu ortaya koymasını temenni ediyoruz. Ayrıca bu dönemde TBMM’nin önemli meselelerle karşı karşıya olduğunu ifade etmek isterim. Türkiye bir taraftan terör örgütlerinin bütününe karşı mücadelesini sürdürecek, diğer taraftan 2023 hedeflerine erişim için yeni bir atılım ruhu ile hareket edecek. Bu atılım ruhunun ortaya çıkacağı yer TBMM’dir. İktidar partisi ile , muhalefeti ile milletin temsilcisi olan 550 milletvekili arkadaşımızın tamamının büyük bir atılım ruhu ile hareket edeceğini temenni ediyoruz. Türkiye terör örgütleriyle mücadele ederken, hem demokratik standartları yükseltme için kararlılığını sürdürecek, hem Türkiye’nin ekonomik bakımdan daha ileriye gitmesi için , hem terörü yok etmek için katkı sunmak çalışmak olacaktır. ” dedi.

İlginizi Çekebilir:  İşsizlik Maaşı 2000 TL Mi Oluyor ?

Bakanlıklar Sunum Yaptı
Bugün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Sunum yaptı. bu 4 Bakanlığı ilgilendiren, Türkiye’nin gündeminde ağırlık olarak bulunan ve gündemini ilgilendiren konular üzerine görüşmeler ve konuşmalar yapıldı. Bu toplantıda İçişleri Bakanlığı Feto, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere diğer terör örgütleriyle yapılan mücadelede gelinen noktayı tüm detaylarıyla bakanlar Kuruluna takdim etti. Bundan sonraki süreçte personel teknoloji ve istihbarat bakımından gerekli düzenlemelerin neler olacağı hakkında görüşlerini paylaştı.

İlginizi Çekebilir:  Whatsapp Erişim Problemi

Ziraat Katılım Bankası Çok Sayıda Personel Alımı Yapacak !

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

FETÖ’nün talebi ne aşamada ?
Adalet Bakanlığı da çeşitli konuları Bakanlar Kuruluna taşınmıştır. Bunlardan birincisi ceza evindeki son durumun gözden geçirilmesi darbecilerin mahkeme süreçleri ile ilgili gelişmenin paylaşılması ve özellikle Feto’nun Lideri Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi hakkında yapılan çalışmalar. Biliyorsunuz ki 15 Temmuz darbesinin öncesinden Amerika’ya Fethullah Gülen iadesi için dört tane dosya gönderilmişti. 15 Temmuz darbesinin ardından Fethullah Gülen’in tutuklama talebi ile ilgili olan dosya 10 eylül 2016 tarihinde gönderildi. Amerika makamlarına iletilen bu dosya 23 ylül 2016 tarihinde aldıklarını Türkiye’ye bildirdi.

Bizim FETÖ konusundaki tavrımız açıktır bunu bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Türkiye 15 Temmuz’da büyük bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştır .Bu toprakların gördüğü en büyük ihanetle karşı karşıya kalmıştır. Bu darbe girişiminin başındaki kişi 15 Yıldır ABD’de bulunan FETO’dur. Bu kişinin Türkiye’ye iade edilmesiyle ilgili olarak amerikan makamlarının üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi için gerekli görüşmeler yapılıyor.

OHAL’İN UZATILMASI
15 Temmuz Feto girişi darbe girişiminin ardından OHAL 19 Ekim’de sonra erecekken, Milli Güvenlik Kurulu’nun geçen haftaki toplantısında alınan tavsiye karar ile Bakanlar Kurulu toplantısında Ondan bir karar ile 19 Ekim günü gece yarısından itibaren 90 gün süreyle OHAL in uzatılması kararı alındı.

 

UYARI!Memuralimilanlari.net tarafından hazırlanan bu haberwww.memuralimilanlari.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir