Bakan Ağbal'dan Atama Bekleyen Memurları Üzecek Haber
Ana Sayfa / HABERLER / Bakan Ağbal’dan Atama Bekleyen Adayları Üzecek Haber
Bakan Ağbal'dan Atama Bekleyen Memurları Üzecek Haber
Bakan Ağbal'dan Atama Bekleyen Memurları Üzecek Haber

Bakan Ağbal’dan Atama Bekleyen Adayları Üzecek Haber

Maliye Bakanı Naci Ağbal Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak soruları yanıtladı.
Bakan Ağbal gelecek sene kamuya alınacak personel sayısında Hazar mal olacağını söyledi. işte o flaş açıklama ile ilgili ayrıntılar.

Orta Vadeli Program’ın (OVP) Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığını hatırlatan Ağbal; Orta Vadeli Programın piyasa üzerinde olumlu etki yaptığını düşündüğünü söyledi.

Orta Vadeli Program (OVP) ile ilgili açıklamalarda bulunan Ağbal, “Biz bundan da mutluluk duyuyoruz. Her zaman söylüyoruz, ekonomik program gerçekçi, rasyonel, öngörülebilir ve bir şekilde yapısal reformlarla desteklenen bir program olmalı ve Sayın Başbakanımızın dün açıklamış olduğu program da tamamen bu çerçevede açıklanmış bir program oldu.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Kamuya KPSS ve KPSS'siz 50 Bin Memur Alınacak

2017 Daha az kamu personeli alınacak

Bakan Ağbal 2017 de kamuya alınacak personeller ile ilgili yöneltilen bir soruya ‘’ gelecek 3 yılda cari harcamalarda milli gelirin yaklaşık yüzde 2’si kadar bir azalma öngördüklerini bildirdi.’’

Bakanlar var kamu personellerinin doğru işte, doğru zamanda, doğru yerde çalışacağını anlatan Ağbal”Onun için 2017 yılında kamuya alacağımız personel sayısında 2016’ya göre bir azaltıma gideceğiz. Ben bunu inşallah bütçe toplantısında daha detaylı bir şekilde anlatacağım. Ama 2017 ve sonraki yıllar personel harcamalarında rasyonalizasyona gideceğimiz, tasarrufa gideceğimiz yıllar olacak. Cari harcamaları da aşağı çekeceğiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  İş Arayanlara e-Devlet Kolaylığı

Öğrenciler Tam Gün Eğitim Görecek

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yeniden yapılandırmada 13 milyar liraya ulaşıldı

Bakan Ağbal, yeniden yapılandırmada son rakamlara ilişkin soruya karşılık olarak da “Her dakika rakamlar değişiyor, yükseliyor. Biraz önce arkadaşlar 13 milyar lira gibi bir rakam söylediler yapılandırma için, inşallah o rakamlar daha da artacak. Vatandaşlarıma çağrıda bulunuyorum; 31 Ekim’e kadar lütfen gelin başvurun, tarihi fırsatlar var, peşin ödeme indiriminden yararlanın ve borcunuzu kapatın.” yanıtını verdi.

UYARI!Memuralimilanlari.net tarafından hazırlanan bu haberwww.memuralimilanlari.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir