Açıktan Memur Alımları Yapılacak
Ana Sayfa / HABERLER / Açıktan Memur Alımları Yapılacak
Açıktan Memur Alımları Yapılacak
Açıktan Memur Alımları Yapılacak

Açıktan Memur Alımları Yapılacak

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ üyeleri tarafından yapılmak istenilen darbe girişimi halk tarafından bastırıldı.Bu darbe girişiminin hemen ardından parlamento ile ortak kararlar alındı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişimi ile ilgili soruşturma açıldı.

Şu ana kadar binlerce memur işten uzaklaştırıldı. Görevden atılan memurlar bir çok kurumda istihdam etmekteydi. Atılan memurların ardından, memur adaylarına müjdeli haber verildi. Yapılan açıklamada FETÖ veya diğer terör örgütlerine bağlantısı olan kişilerin görevden uzaklaştırılacağı ve bu kişiler yerine açıktan açıklama yapılacağı belirtildi.

Naci AĞBAL’dan Açıklama:

Memurluktan atılan memur sayısı kadar atama yapılacağı haberlerinin duyulması üzerine AĞBAL açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada AĞBAL atılan memur sayısı kadar açıktan atama yapılacağını söyledi.Bu haber ile memur olmayı isteyen adaylara müjdeli haber oldu.

İlginizi Çekebilir:  Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Alınacak olan memur sayısı ve konu ile ilgili başvuru tarihleri henüz net bilinmiyor. FETÖ ve diğer örgütlere bağlı olanların kökünün kamudan kazınması bekleniyor. Bu atamalarda KPSS sınavının geçerli olup olmayacağı ise ilerleyen haftalarda netlik kazanacak.

Açıktan Atama Nedir Kimler Başvurabilir?
Merkezi Atama Nedir Kimler Başvurabilir?
Açıktan Atama İle Merkezi Atama Arasındaki Farklar Nelerdir?
İstisnai Kadrolar Ne Anlama Gelir Hangi Kadrolar İstisnaidir?

Gibi sorular ağırlıkta olup hepsini tek tek açıklayacağız.

İlginizi Çekebilir:  10 bin Polis Alınacak Başvuru Klavuzu Yayınlandı

Merkezi Atama nedir: Merkezi Atama KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı neticesinde KPSS Puanı İle ÖSYM Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yerleştirme Tercihleri sonuçlarına göre yapılan atama türüdür. Adaylar KPSS puanıyla tercihlerini yapar en üst puandan başlanarak bilgisayar ortamında atamalar yapılır. Merkezi atamaya kimler başvurabilir: Merkezi atama KPSS puanıyla yapıldığı için geçerli bir KPSS puanı olan herkes merkezi atamaya başvuru hakkı vardır.

KPSS’siz memur olma şartları nelerdir, başvuru tarihi ne zaman ?  

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Açıktan atama nedir nasıl yapılır: Merkezi atama dışında kalan atamalardır. Kurumlar personel alım ilanlarını merkezi atama dışında ayrı ilan şeklinde duyurulur. Yayınlanan ilanlara başvurular alındıktan sonra sınavla (sözlü veya yazılı) atamalar yapılır. Açıktan atamaya kurumların yayınladığı ilanda belirtilen şartlara haiz olanların başvuru hakkı vardır.

İstisnai memurluklar nelerdir nasıl yapılır: İstisnai kadrolara sınavsız Bakan oluru, Başbakan Oluru, Cumhurbaşkanı oluru gibi üst düzey imza yetkileri ile kanunda belirtilen yetki çerçevesinde yapılan atamalardır. İstisnai Memurluklar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu Madde 48 de belirtilen devlet memurluğu genel şartlarını taşıyanlar başvurabilir. İstisnai memurluklar ise 657 DMK Madde 59 da tek tek sayılmıştır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir