Açığa alınan 8 bin kişi göreve geri dönüyor
Ana Sayfa / HABERLER / Açığa alınan 8 bin kişi göreve geri dönüyor
Açığa alınan 8 bin kişi göreve geri dönüyor
Açığa alınan 8 bin kişi göreve geri dönüyor

Açığa alınan 8 bin kişi göreve geri dönüyor

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamu kurumlarında yürütülen FETÖ soruşturmasında örgütle bağlantısı olmadığı tespit edilen 8 bin kişi kamu görevine geri dönüyor.

Önümüzdeki günlerde işe geri dönecek olan bu 8 bin kişinin yeni bir kanun hükmünde kararname ile göreve iade edileceği belirtiliyor.

FETÖ operasyonunda asker, emniyet personeli, hakim, savcı, üniversite personeli, mülki idari amiri ile bakanlık personelleri başta olmak üzere bir çok kamu kurumuna peş peşe operasyonlar yapıldı.

İlginizi Çekebilir:  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MEMUR ADAYLARINI UYARDI

8 Bin Kişi Geri Görevine Dönüyor

Operasyonların ardından FETÖ’ya ağır darbe vuran türk halkı, 81 il başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturmalar hız kesmeden derinleşerek ilerliyor. FETÖ üyesi olduğu tespit edilen 82 bin 231 kişiden 35 bin 839’u tutuklandı.

İlginizi Çekebilir:  Çalışma Bakanından Taşerona Kadro Sorusuna Cevap

Hakkında işlem yapılan ancak FETÖ ile bağlantısı olmadığı tespit edilen 8 bine yakın kişi serbest bırakıldı. Serbest bırakılan 8 bin kişi hem görevlerine geri dönecekler, hemde maaşlarından yapılan kesinti geri ödenecek.

Ziraat Katılım Bankası Çok Sayıda Personel Alımı Yapacak !

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yasaya göre açığa alınan personellerin maaşlarının sadece 3’te 2’sini alabiliyordu. Göreve iade edilen memurların kesintiye uğrayan maaşlarının tamamı ödenecek.

8 bin kişi KHK ile göreve iade edilse bile, kamu kurumları kendi içlerinde idari soruşturmayı devam ettirebilecekler. Soruşturmaya göre kurumlar kendi ihraçlarını yapabilecekler.

UYARI!Memuralimilanlari.net tarafından hazırlanan bu haberwww.memuralimilanlari.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir