2016 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
Ana Sayfa / HABERLER / 2016 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
2016 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
2016 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2016 ÖABT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

ÖSYM ÖABT sonuçlarııı ve branşa göre sıralamaları ne zaman açıklayacak?

ÖSYM’nin 24 Temmuz 2016 tarihinde planladığı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) darbe girişiminin ardından 20 Ağustos 2016 tarihine sarkıtılmıştı. ÖABT sınavı ÖSYM’nin belirtildiği gibi 20 Ağustos 2016 tarihinde ve yine ÖSYM’nin belirlediği sınav merkezinde yapıldı,ÖSYM’nin sınav değerlendirme işlemleri devam ediyor.

ÖSYM’nin ÖABT sınav sonuçlarını bu hafta içerisinde açıklaması bekleniliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 10 Ekim 2016 tarihinde 15 bin personel alımı yapacağını daha önce sitemizde duyurmuştuk. Sözleşmeli Öğretmenlik alımları Eylülün ilk haftasında KPSS P121 puanı ile atanacak olan öğretmenler için ön başvuru işlemleri gerçekleştirilecek. Eylülün ikinci haftasında ise mülakata çağrılacak adaylar branşına göre sıralamaya alınacak.

İlginizi Çekebilir:  Whatsapp Erişim Problemi

Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Soruları 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu bilgilere göre ÖSYM’nin bu hafta içerisinde sonuçları açıklanması bekleniliyor.Ayrıca ÖSYM öğretmen sürpriz yapıp her an açıklayabilir.. Geçmiş sınavlarda ÖSYM sınav sonuçlarını 1-2 hafta içerisinde açıkladığı da olmuştu ve 340 bin öğretmen adayının optikleride bu süre zarfında değerlendirilmesi bekleniliyor.

Sözleşmeli öğretmen adaylarının sınav itirazlarının acilen sonuçlandırılması gerekiyor. Bu itirazların sonuçlandırılması durumunda MEB’in gerçekleştireceği öğretmen atamalarında bazı adayların mağduriyeti söz konusu olabilir.

Aşağıdaki haberimizde Sözleşmeli Öğretmen alımı için gerekli şartlar yer alıyor.

Sözleşmeli öğretmen alım şartları belli oldu 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÖABT sınav sonuçlarını dört gözle bekleyen siz değerli öğretmen adaylarımızı haberle ilgili detaylı bilgiler edindiğimizde web sitemiz üzerinden ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden sizlere duyuracağız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir