2016 Kps Önlisans Sonuçları
Ana Sayfa / HABERLER / 2016 Kpss Önlisans Sonuçları
2016 Kps Önlisans Sonuçları
2016 Kps Önlisans Sonuçları

2016 Kpss Önlisans Sonuçları

ÖSYM 2016 Önlisans KPSS sınavı 16.10.2016 Pazar günü saat 9:30’da yapılıp saat 11:30’da bitirildi. Genel Kültür ve Genel yetenek olmak üzere toplamda 120 soru ve 120 dakika süre tanındı. 2016 Kpss Önlisans adaylarının sınav sonrasında en çok merak ettikleri konulardan biride sınav bitti. Kpss Önlisans sınav sonuçlarını memur olma hayali kuran adaylar büyük bir merak içinde bekliyor. Kpss Önlisans sınav sonucu ne zaman açıklanıyor?Sorusunun yanıtını haberimizde bulabilirsiniz…

İlginizi Çekebilir:  Çalışma Bakanından KPSS ile ilgili flaş açıklama ( SİSTEM DEĞİŞİYOR )

2016 KPSS önlisans sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Memur adaylarının girmiş oldukları Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel kültür ve Genel yetenekten 120 soruya tabi tutuldular. Sınav sonuçları ile ilgili ÖSYM’den henüz bir açıklama yapılmadı fakat Memur Alım İlanları ekibi olarak tahminimizde 20 Kasım’da yapılacak olan Ortaöğretim KPSS sınavından 1 hafta 10 gün sonra açıklanacak.

İlginizi Çekebilir:  Sözleşmeli öğretmen alım şartları belli oldu

2016 Kpss Sonuçları nasıl öğrenilecek ?

KPSS Önlisans sonuçlarını öğrenmek için her zaman olduğu gibi ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar TC numaraları ve Ösym şifreleri ile sisteme giriş yaparak öğrenebilirler..

2016 KPSS ORTA ÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’den yapılan resmi açıklamaya göre KPSS Ortaöğretim ve Lise sınavı 20 Kasım Saat:10:00 ertelenmişti. KPSS Ortaöğretim ve Lise sınavına girecek olan adaylar sınav başlamadan 1 hafta öncesinden ais.osym.gov.tr adresinden sınav giriş belgelerini çıkarabilirler. İlk defa sınava girecek olan adaylar unutmamalıdırlar ki sınav belgesi ve kimlik dışında sınava başka bir şey getirilmemelidir. Ayrıca sınav giriş belgesi olmadan sınava alınmayacaklar.

İlginizi Çekebilir:  KPSS Şartsız 20 Bin Alım Yapılacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir