2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı İptal Edildi
Ana Sayfa / HABERLER / 2010 KPSS Sınavı İptal Edildi
2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı İptal Edildi
2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı İptal Edildi

2010 KPSS Sınavı İptal Edildi

FETÖ/PDY ile ilgili son zamanlarda gündeme gelen 2010 yılında yapılan KPSS sınavı ile ilgili basın haberlerine cevap gecikmedi. 2010 yalında yapılan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavı basında büyük bir yankı uyandırmıştı.

Sınav sonuçlarının açıklanması ve üzerinden zaman geçmesi ile soruların çalındığı tespit edilmiş ve mahkeme kararı ile Eğitim Bilimleri soruları iptal edilerek adayların tekrar bu sınava girmesi istenmişti. Adaylar Eğitim Bilimleri sınavına tekrar girmiş ve puanları yeniden hesaplanmıştı. Şimdi 2010 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylara bir şok daha duyuruldu. Mahkeme kararı ile 2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı iptal edildi. Gerekçe olarak ise soruların çalındığı gösterildi.

İlginizi Çekebilir:  Türk Kızılayı KPSS Şartsız Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

Açıktan Memur Alımları Yapılacak  

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 

Şimdi Ne Olacak?

2010 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavının sorularının çalındığı pek çok avukat tarafından savcılığa götürülmüş ancak yeterli deliller tespit edilmediği için sadece Eğitim Bilimleri testinin tekrarlanması uygun görülmüştü. Aradan 6 sene geçmesine rağmen konu hakkında soruşturmalar hala devam ediyor ve basına gündem maddesi gibi başlıklar düşmeye devam ediyordu. Son dakika olarak haber servislerine düşen bilgiye göre Ankara 1. İdare Mahkemesi Genel Kültür ve Genel Yetenek sınav sorularının da çalındığı gerekçesi ile sınavı iptal etti. Bundan sonra ki süreçte adaylara ne olacak alınan puanlar geçersiz mi sayılacak. Memurluklar düşecek mi? Sınava adaylar bir daha mı girecek? gibi soruların tamamı yanıtsız. İlerleyen günlerde konu hakkında açıklama bekleniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir