12 Yeni Çağrı Merkezine 5 Bin 139 Kişi İstihdam Edecek
Ana Sayfa / HABERLER / 12 Yeni Çağrı Merkezine 5 Bin 139 Kişi İstihdam Edecek
12 Yeni Çağrı Merkezine 5 Bin 139 Kişi İstihdam Edecek
12 Yeni Çağrı Merkezine 5 Bin 139 Kişi İstihdam Edecek

12 Yeni Çağrı Merkezine 5 Bin 139 Kişi İstihdam Edecek

Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Zergül Özbilgiç Sosyoekonomik olarak geride kalan bölgelerde açılan 15 adet çağrı merkezleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Özbilgiç, çağrı merkezlerinin teşviklerden yararlandığını belirterek, “Çağrı merkezlerinin büyükşehirlere göre daha az gelişmiş olan bölgelere kaydırılması teşvik edilecektir” dedi.

Ayrıca Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Özbilgiç, 15 Adet çağrı merkezinde 6 bin 343 kişinin istihdam edildiğinin altını çizerek, yatırımı devam eden 12 adet çağrı merkezinin de bulunduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Memur Alımlarında Yeni Dönem Başlıyor

KPSS’siz memur olma şartları nelerdir, başvuru tarihi ne zaman ?  

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Özbilgiç, “Yatırımı devam eden çağrı merkezlerinin tamamlandığında 5 bin 139 kişiye daha istihdam sağlanacak.” İfadelerini kullandı.

Öte yandan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, 14 Şubat’taki bütçe görüşmelerinde “Ülkemizde farklı acil çağrı durumları için -yangın, sağlık, güvenlik, asayiş- halihazırda farklı hizmet numaraları kullanılmakta, acil durum çağrısı yapma ihtiyacı halindeki vatandaşlarımız, birden çok numarayı bilmek zorunda kalmaktadır. Bu sakıncayı gidermek ve birden fazla olan acil çağrı numaralarının, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi tek numara “112” altında toplanması amacıyla İçişleri Bakanlığı koordinesinde 112 Acil Çağrı Merkezleri Projesi yürütülmektedir. Proje kapsamında, 21 ilimizde, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Burdur, Denizli, Düzce, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas ve Yalova‟da çağrı merkezleri faaliyete geçirilmiştir. 2016 yılında 4 ilimizde, Aydın, Balıkesir, Manisa ve Yozgat‟ta faaliyete geçecektir diğer çağrı merkezleri 7 ilimizde, Bilecik, Bolu, Bursa, İzmir, Nevşehir, Sakarya ve Uşak‟ta ise donanım ihaleleri yapılacaktır. Hizmet binası yapımı için ödenek gönderilen 43 ilimizde ise yer belirlenmesi çalışmaları ve projeler devam etmektedir.” Demişti.Yorumlar

  1. memur alim ilanlari

    Bu bilgiler onlinedan sizdiriliyor toplumda bilgi kirliliği ve yanlış algılar seven oluyor sonra insanların beklentisi ve umudu gibi hassas yerleri sağlanıyor.acaba bu kesin ve resmi olan bilgi veya KPSS siz memur alımı gibi konularda direk ilgili yani öncelikli ihtiyacı olanlar tespit edilip direk o kişilerin ozeline yani email veya kişinin telefonuna özel ulaşabileceği veya değişik yollarla kamu girişi sağlayabileceği yollar ve basamaklar devlet tarafından insanlara kademe kademe öğrenilerek lanse edilse.cunku şuan çok zor bir surecten geçen bir zamandayizbu karmaşada haksızlık ve adaletsizlik olmasın diye bu kadar insanın sorunu memuriyete alımı veya tasnifi gerçekten kolay bir iş değil çünkü bahis konusu binler yuzbinler hatta milyon bile telafuz edebiliriz.bu kadar kişiyi devlet kadrolarına yerleştirmek zor olsa gerek..gerçekten çek çalışmak lazım….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir