10 bin Polis Alınacak Başvuru Klavuzu Yayınlandı
Ana Sayfa / Lisans Mezunu Personel Alımı / 10 bin Polis Alınacak Başvuru Klavuzu Yayınlandı
10 bin Polis Alınacak Başvuru Klavuzu Yayınlandı
10 bin Polis Alınacak Başvuru Klavuzu Yayınlandı

10 bin Polis Alınacak Başvuru Klavuzu Yayınlandı

Emniyet Genel Müdürlüğü her sene gibi bu senede polis alımı yapmaya devam ediyor. Polis kolejlerinin kapanması sonucu polis adayları PMYO ve POMEM’e yönelmeye başladılar. Her sene bir kaç bin alım yapan Emniyet Genel Müdürlüğü bu sene FETÖ üyelerinin yapmaya çalıştığı askeri darbe sonucu bir çok polis memurunun görevine son verildi. Bu sene polis alımının diğer senelere oranlar çok daha fazla olacağı düşünülürken tamda beklendiği gibi oldu. Yapılan resmi duyuru ile Polis memuru olmak istiyen adaylar için 10bin polis memuru alacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir:  Türk Telekom Yüzlerce Personel Alımı Yapacak

Nasıl Başvuru Yapılır?

18. Dönem POMEM Başvuruları için adayların öncelikle ön başvuru yapması gerekmektedir. Ön başvuru tarihi 8 Ağustos 2016 tarihi ile başlanmış olup yayınlanan resmi bildiride ki koşullara sahip olmak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  SHK Kapsamında 3 Bin 200 Memur Alımı Yapılacak, Yarın Son Gün

Kpss 50 Puan Atamaları 15 bin atama yapılacak  

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 
Alınacak olan toplam 10 bin polis adayının 9 bini erkek bin tanesi ile bayan olacak. Ön başvuru yapan adayların 75 liralık onay ücretini ödemesi gerekmekte olup ödemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Yine ön başvuru yapacak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (Lisans Düzeyi) girmiş olması gerekmekte ve en az 48 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir. Başvuru ücretini ödeyen adaylar POMEM başvurusunu iptal etmek istese dahi ödemeleri geri iade edilmez. Buna göre detaylı bilgi öğrenmek isteyen adayların aşağıda ki bildiriyi okumaları veö n başvuru için linki takip etmeleri gerekmektedir.

Ön Başvuru Linki: https://sinav.pa.edu.tr/callback/Default.aspxBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir